Piotr Konca

Piotr Konca

Piotr Konca

jest polskim kompozytorem, muzykiem i gitarzystą. Od 2007 roku na stałe związany z topowym zespołem polskiej sceny muzycznej IRA. Piotr urodził się 14 stycznia 1980 roku w Warszawie. Jest muzykiem samoukiem, grającym zarówno na gitarze, jak i na fortepianie. Przez lata współpracował m.in. z takimi gwiazdami jak: Justyna Steczkowska, Magda Femme, Patrycja Markowska. Jego pierwszym zespołem był Spotlight, gdzie grał razem z gitarzystą Sebastianem Piekarem i perkusistą Krzysztofem Patockim. Po rozdzieleniu zespołu występował z wokalistką Magdą Femme oraz Patrycją Markowska.

Konca jest członkiem zespołu IRA od 2005 roku i co roku występuje na ponad 100 koncertach w Polsce. Regularnie gra na najważniejszych festiwalach w Sopocie i Opolu, a także koncertuje ze swoim zespołem w Wielkiej Brytanii i USA. Jego piosenki nieustannie trafiają na pierwsze miejsca list przebojów, czego najnowszym przykładem jest "W górę patrz", który ostatnio stał się hitem numer 1 w RMF.

Piotr jest laureatem licznych nagród na festiwalach w Polsce - Opole , Top Trendy , Sopot Hit Festival i wielu innych wydarzeniach muzyczno telewizyjnych miedzy innymi:

-nagroda Zaiks za najlepszą kompozycję roku na festiwalu w Opolu 2015 r
-nagroda za najlepszą plytę rock ( Opole płyta 9 IRA )
-przebój roku ( Opole płyta 9 IRA ) piosenka „ nie daj mi odejść" IRA
-najlepszy zespół ( Opole płyta 9 IRA )
-złota płyta za album IRA 9
-Podwójna platynowa plyta za singiel „ wybacz „ IRA
-Nagroda RMF 2 gie miejsce za przebój roku „ powtarzaj to IRA „
-Złota płyta za album MY
-Złota płyta za album IRA akustycznie

IRA to polski zespół rockowy założony w 1987 roku przez Jakuba Płucasa, Wojciecha Owczarka, Artura Gadowskiego, Dariusza Grudnia i Grzegorza Wawrzeńczuka. Ich album "Mój Dom" i przeboje przyniosły im na początku lat dziewięćdziesiątych czołową pozycję na polskiej scenie muzycznej. Przez wiele miesięcy mieszkali i występowali również w Stanach Zjednoczonych, gdzie spotkali się z dużą popularnością zwłaszcza wśród polskojęzycznych mieszkańców kontynentu. Wielki sukces odniosła również ich kontynuacja "Mój Dom", nazwana "IRA 1993" na chwilę przed rozstaniem zespołu i ponownym zjednoczeniem kilka lat później. IRA gra głównie muzykę pop rockową, a ich koncerty wciąż znajdują duże poparcie fanów.